Jdi na obsah Jdi na menu
 


Potratová pilulka

27. 6. 2009
Tak jsem zas jednou v noci brouzdala na webu určeném přednostně pro ženy. Ehm, ehm, no, narazila jsem na článek, co mi vyrazil dech a nedalo mi to, abych si jeho adresu nedala do záložek.
Včera jsme s parťákem něco na mém noťánku dělali a on s mírným zachmuřením povídá, co to tam mám...

Ano, kdo mě zná, tak se asi škrabká na čele. Kájula a cokoliv, co zavání potratem?
Kdepak, nebojte. Svůj názor jsem nezměnila a nezměním. Pokud otěhotním, ať už jako  finančně a materiálně nezabezpečená studentka, přítelkyně, co si začala vydělávat na život, anebo manželka, onen shluk buněk může být klidný, že si v mé děloze, pokud se nestane nic tak nepříjemného jako přirozený potrat, devět měsíců pohoví.

Mnoho lidí, se kterými se na toto téma bavím, mi odvětilo: "Když bych byla znásilněná, a otěhotněla bych, tak do toho jdu."
Těžko říct. Musí to být šok a ošklivost nad ošklivostmi něco takového zažít, také další "zlo" otěhotnět z toho. ALE může za to to dítko?
Můj názor? Ne. :-)
Ale to jsem odbočila...

Proč si Kájula nechává v záložkách takové, podle ní, ošklivosti?
Odpověď je jednoduchá: proto, aby se občas zamyslela nad paradoxní situací, do níž se lidstvo dle Kájulina názoru žene.
Zmenšuje se počet spermií v mužském spermatu, pomalu ale jistě vymíráme a my tu uvažujeme o tom, jak si zpříjemnit potrat.
Beru, je to deprimující, jít na potrat, ale na druhou stranu... Spláchnout svého potomka do záchodové mísy mi přijde bizarní...
(Ano, je mi jasné, že takhle onen nepotřebný biologický materiál končí na skládkách a jim podobných místech)
Takové věcí týkající se genetického inženýrství, zahrávání si s lidským tělem a budoucími životy, mi zavání romány od Cooka a hlavně si vždy vzpomenu na Čapkovo R.U.R.

Přeháním?
To už nechávám na vás. Sama si říkám, že ne.
A jsem moc ráda, že mám natolik zodpovědného kluka, který by mě nikdy na potrat neposlal, a že se v tomto tématu jednoznačně shodneme. :-)

Když budete mít chvilku, mrkněte, pozastavte se nad oním článkem, klidně mi vynadejte za předpotopní názory, vysmějte se mi...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

můj názor

(Wox, 24. 7. 2009 13:21)

Na tom se neshodneme. A promiň, ale názor ,,dítě za to nemůže", mi v přípědě potratu po znásilnění přijde jako silná káva :) si to představ - jdeš do školy a někdo tě zatáhne do uličky. Bojíš se o život, lapáš po dechu, zatímco on se ti s nožem na tvém krku dobývá do klína, až řveš bolestí. Pak tě nechá ležet na chodníku, třesoucí se, zhusenou sebou samou, hromádku nervů, která už nikdy nebude žít, jako žila, pro kterou už ani chůze na chodníku nebude stejná, cesta tramvají se změní v peklo...

V takové situaci musí být strašné zjistit, že v sobě nosíš dítě toho, co Ti zničil život, podrápal vnitřnosti, kvůli kterému každý večer zvracíš a v noci nežeš usnout. Nidko tě nesmí nutit, abys takový NÁSLEDEK donosila. To není děcko, ale pár buněk, které se BOHUŽEL spojily, když jsi byla znásilňována a kvičela děsem i bolestí.

Myslíš, že takové děcko by bylo milováno? V nejlepším by skončilo v děcáku - s polovinou genů a dědictvím od chlapa, co neváhal zatáhnout do uličky nevinnou, bezbrannou dvacítku a násilím jí, přes její strach a prosby, roztáhnout nohy.

Když už je řeč o odpovědnosti - je odpovědné přivést něco takového na svět?

Sorry, můj názor :)

Já teď otěhotnět, na potrat jdu :) a kdyby to bylo zakáazané, vykuchám se třeba ramínkem na šaty, nebo si vezmu léky na spaní. A myslím, že kdybych vykrvácela, nebo se už neprobudila, byla by to spíše vina antipotratových aktivistů, než moje :)

UUUUža

(Veruška, 14. 4. 2011 19:44)

Ahojky, chtěla bychti říct, že máš opravdu skvělej blog!! Umíš nádherně předat svoje myšlenky d klávesnice, která je pak takhle nádherně uloží a my tady můžeme jenom zírat s otevřenou tlamou .. :D Fakt super !

Proč nadávat?

(Michal, 9. 8. 2010 12:04)

Je super že bys nikdy na potrat nešla, ale někdy se žena může dostat do takové situace, že jít na potrat se jí jeví jako nejméně špatné řešení... Pokud myslíš že Tobě se to nemůže stát, fajn, ale ZAKAZOVAT potraty je podle mě nesprávné. Podle mě ŽÁDNÁ žena nejde na potrat ráda, vždy je z toho nešťastná a má z toho trauma. Nevidím důvod, proč jí toto už tak složité rozhodnutí ještě ztěžovat nějakými legislativními překážkami.