Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brněnské šaliny skýtají zajímavé zážitky...

16. 10. 2009
Stisk na idnes.cz všem doporučuji. Autoři článků? Studenti žurnalistiky na brněnské FSS. A po této informaci si každý z nás domyslí, že zážitek ze čtení jejich prvních žurnalistických počinů je zaručen. Články o akcích, které proběhly, které proběhnou, avšak také postřehy a rady studentů studentům. :-)

Při posledních mých nakouknutích na onu webovou stránku mě oslovily dva podobné články.
První, psán s humorem, druhý poněkud vulgárního vyznění - dovolím si být kritická, avšak oba na podobné téma: etudy na téma šalina a já. 

Zde si můžete přečíst oba články:
http://stisk.blog.idnes.cz/c/105604/Srazka-s-duchodcem.html
http://stisk.blog.idnes.cz/c/106398/Chybi-vam-lidsky-dotek-Nastupte-do-saliny.html

A co mé zážitky z šalin?
Asi zklamu, mnoho zajímavého jsem v šalině nezažila.

Do kopečka směrem na Husitskou jsem v prváku vlála jako vlajka, ve třeťáku si tedy cestování 12tkou či 13tkou na Českou/na hlavák v poloze stojmo odpustím a sobecky si sedám, samozřejmě, když se vyskytne nějaký starší spoluobčan, přenechám mu ono poslední místo a odevzdaně opět vlaju. :-)

Po každé cestě z Třince do Brna porušuji přepravní řád a vždy trnu, že mě někdo na tuto maličkost upozorní. Krosnu ze zad nesundávám a sedám si v poloprázdné šalině na sedadlo i s tou mou milou zátěží.

Při cestování za zamilovanými páry odevzdaně naslouchám jejich mlaskavým vyznáním citů a dívám se na krásnou krajinu za okny. Jak s pobavením podotýkám sama, ostatní  cestující těm dvoum závidí... V případě, že se nelíbám, závidím také, to je jasné. :-)

Pamatuji si však kamarádčin zážitek...
Stojím si to v šalině skoro u dveří, přede mnou pán a před ním nějaké dvě holky. Najednou se ty dvě po sobě začaly plazit a tak nějak odvážnějc se líbat... Ten chlap měl co dělat, aby se udržel a nic jim neřekl...

Nu, brněnské šaliny jsou plné překvapení, sem tam se vyskytne nějaký ten revizor a překvápko v podobě dvou neukázněných zamilovaných...
Avšak doufám, že jste na ně nezanevřeli, ba naopak... až budete v Brně, rozhodně se projeďte šalinkou na Českou a odvážně vlajte v poloze stojmo.
(A bacha na to, která končetina je ta vaše. ;-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

%o) (o%

(Tara, 30. 10. 2009 19:58)

Zajimavý zažitky :) do Brna si ale nepojedu.. mě postači Obyčená tramvaj nazývající se taky tramvaj xD